Programació / Programme      2019     

 

Divendres dia 15

 

20,30H, S1- SESSIÓ ESPORTIVA 1 - Ecomuseu Valls d'Àneu (Esterri d'Àneu) 68'

 

  • Amine , 21' / Ficció-esports / Bèlgica 2018

  • Athleticus , 6'45” / Animació-esports / França 2018

  • Imagination , 5' / Ficció- esports / Canadà 2017

  • Debut , 4' / Ficció-esports / Croàcia 2018

  • Eclipse , 30' / Documental esportiu / Canadà 2015

 

 

Dissabte dia 16

 

16.30H, S2- SESSIÓ VARIADA 1 - Sala Ajuntament d'Espot 57'

 

  • Hors piste Off piste , 15' / Ficció / Suïssa 2018

  • Selfies , 4'18” / Animació / Suïssa 2018

  • Cocodrilo , 4' / Ficció / Espanya 2019

  • All inclusive , 10' / Documental / Suïssa 2018

  • Las Vegas , 23' / Ficció/ Espanya 2018

 

19H, S3- SESSIÓ ESPORTIVA 2 - Auditori MonNatura Pirineus (Son) 72'

 

  • This is her story , 15'40” / Esports-escalada i natura / Macedònia 2019

  • Sam Anthamatten: The first second , 3' / Esports-esquí / França 2019

  • Silence , 17'40” / Esports-escalada / Txèquia 2018

  • A nordik skater , 5'18” / Esports-patinatge / Lituània 2018

  • Geraldine Fascnacht: The first second , 2'27” / Esports-salt base / França 2018

  • Titan Desert 2019 , 27' / Esports-ciclisme extrem / Catalunya 2019

 

 

22.30H, S4- SESSIÓ “GOLFA” - Ecomuseu Valls d'Àneu (Esterri d'Àneu) 74'

 

  • Barewithme , 9' / Ficció / Finlàndia 2017

  • El atasco , 8' / Ficció / Espanya 2017

  • Leçon de choses , 4'32” / Ficció / França 2016

  • 7,83Hz , 4'10” / Experimental-mediambient / Itàlia 2018

  • Noche de paz , 10' / Ficció / Espanya 2018

  • Kleptomami , 10' / Ficció / Alemanya 2017

  • Trans , 6' / Ficció / Espanya 2018

  • Suc de síndria , 22' / Ficció / Catalunya 2019

 

 

 

Diumenge dia 17

 

12H, S5- SESSIÓ FAMILIAR - Ecomuseu Valls d'Àneu (Esterri d'Àneu) aprox 50'

 

  • Sessió de curtmetratges adreçats a un públic familiar, curts d'animació.

 

 

17H, S6- SESSIÓ VARIADA 2 - Sala Ajuntament de la Guingueta 57'

 

  • Zero , 8' / Ficció / Espanya 2018

  • 59 seconds , 15' / Animació / Itàlia 2017

  • Mi querido balón , 16' / Ficció / Espanya 2018

  • Donde no puedes llegar , 15' / Ficció / Catalunya 2018

  • Golden Oldies , 3' / Animació / Holanda 2016

 

 

19,30H, S7- SESSIÓ CLOENDA - Sala de l'Ajuntament Vell de l'Alt Àneu (València d'Àneu) 66'

 

  • Desahogo previo a la muerte , 4' / Videoclip musical / Catalunya 2019

  • Nefta Football Club, 17' / Ficció / França 2018

  • Sand Castle , 4'29” / Documental / Espanya 2019

  • Vaca , 15' / Ficció / Catalunya 2019

  • Horts piste , 6' / Animació / França 2018

  • The silend Child , 20' / Ficció / Regne Unit 2017

 

En aquesta sessió es farà el sorteig dels premis als espectadors que han assistit a les diverses sessions i una degustació de productes de km 0.

 

 

SESSIONS ESPECIALS

 

Sessió de presentació

Dijous 14 de novembre, 20h

Sala del Consell Cultural Valls d'Àneu (Esterri d'Àneu)

 

Sessió per premsa, autoritats i convidats.

Presentació de la Mostra CurtÀneu 2019 que inclou un petit tast de curtmetratges.

Entrada amb invitació

 

Sessió especial a l'Alt Àneu

Sessió variada sense data determinada

 

Festa Major d'Escaló (Agost 2020)

Sessió especial al Centre d'interpretació de la Vila Closa d'Escaló durant els dies de la Festa Major